Victor Julien-Laferrière, solist
Elk jaar moedigt de Koningin Elisabethwedstrijd jongeren aan om de magie van de klassieke muziek te ontdekken tijdens een reeks concerten in Brussel, Leuven en Louvain-la-Neuve. Tijdens deze recitals delen laureaten van de Wedstrijd hun passie, vertellen zij het verhaal achter de werken die ze uitvoeren en bieden zij het publiek een unieke muzikale ervaring. Voor veel jongeren is dit hun allereerste kennismaking met dit universum.Voor de volgende reeks jongerenconcerten in maart 2026 nodigden we cellist
Victor Julien-Laferrière uit, de winnaar van onze allereerste Cellowedstrijd in 2017. Hij zal aan de piano begeleid worden door Théo Fouchenneret.
Op het programma
Johann Sebastian Bach – Suite n. 6 in D BWV 1012
[Prelude – Allemande – Courante – Sarabande – Gavotte – Gigue]
Antonín Dvořák – Polonaise in A
Henryk Wieniawski – Scherzo-Tarentelle in g op. 16
Nicolò Paganini – Cantabile in D op. 17
Bohuslav Martinů – Variaties op een Thema van Rossini H 290
Nicolò Paganini – La Campanella op. 7
Om dit project te kunnen realiseren, vragen wij een bijdrage van 5 € voor jongeren van 13 tot 25 jaar, en 12 € voor personen van 26 jaar en ouder. De toegang is gratis voor kinderen jonger dan 13 jaar. Zowel de gratis tickets als de betalende tickets zijn beschikbaar aan de kassa van Flagey, telefonisch op +32 2 641 10 20 of via www.flagey.be (reservatiekosten: 1 €/ticket). Groepen van jongeren en scholen kunnen reserveren door ons een e-mail te sturen.
Partners van de Jongerenconcerten: de Nationale Loterij en BNP Paribas Fortis
Dank aan alle spelers van de Nationale Loterij om deze toegang tot muziek voor een jong publiek mogelijk te maken.